Brand Ambassador for German market, based in Hamburg

Заявка №10533
Уровень зарплаты
190 000–375 000 ₽
Город
Москва
Гарантийный период
2 месяца

Профессия по заявке

Маркетинг, реклама, PR
  • Бренд-менеджмент
Продажи
  • Алкоголь
  • Оптовая торговля
  • Прямые продажи
  • FMCG, Товары народного потребления

Описание вакансии

A marketing professional with spirits or HoReCa industry background, excellent communicator with strong presentation skills and entrepreneurial spirit is wanted for the role of VODKA AMBASSADOR IN GERMANY!

Requirements:

✔ Native German and fluent English languages speaker

✔ Based in Berlin/Munich/Hamburg/Frankfurt, able and willing to travel extensively (70% of the working time) adapting working hours to the needs of organization

✔ Strong organizational and reporting skills and events management experience

✔ Independent, self-motivated with positive 'can-do' attitude

✔ Natural charisma, ability to capture the attention of the audience Marketing experience (especially in FMCG or alcohol) is an advantage. Main responsibilities and conditions shall be discussed with a potential candidate directly.

Требования к рекрутерам

Знание английского и как приоритет немецкого языков.
Международный опыт по закрытию вакансий и алкогольного рынка в данной стране.
При направлении резюме указывать скайп логин и желания по зп кандидата.
Готовых к переезду не присылать, рассмотрим только живущих в данной стране и в данных городах - Berlin/Munich/Hamburg/Frankfurt.
Резюме предоставлять на англ.яз.

Дата публикации
22 января 2020 г.
Оплата рекрутеру
50% за выход + 50% по окончании гарантийного периода
Просмотрено
56 раз
Тип исполнителя
Только для юридических лиц, ИП и самозанятых