JS QA Engineer (remote)

Заявка №8717
Уровень зарплаты
100 000–160 000 ₽
Город
Москва
Гарантийный период
3 месяца

Профессия по заявке

Информационные технологии, интернет, телеком
  • Тестирование
  • Программирование, Разработка

Описание вакансии

  • Project:

    Initially the work might be related with extension of existing customer test automation frameworks or creation of brand new. There are ~50 applications that we may touch, mostly all of them are either Angular JS UI apps or Java-based RESTful services. We need everyone from this first wave to be able to work independently with limited or no supervision, forming a core testing team.

    Frameworks and Technologies:

    We offer:

    • Remote work;
    • Individual career development plan, a wide range of technological and soft skills trainings and workshops;
    • Flexible working schedule;
    • Competitive compensation depending on experience and skillset;
    • Bonus program;
    • Medical insurance;
    • Corporate sport activities: football, volleyball, yoga, table tennis, discount for swimming pool.
    • BDD, Gherkin
    • JavaScript with Angular understanding
    • Mocha - service automation
    • Protractor - UI automation
    • SauceLabs experience is a plus

Требования к рекрутерам

Опыт работы в области подбора персонала от 4-х лет

Опыт подбора IT-специалистов от 2 лет (в основом, мы нанимаем Java, JS, Big Data, QA, DevOps, BA, PM)

Умение самостоятельно организовывать свою работу, расставлять приоритеты

Интерес к области IT и желание развиваться в рекрутменте

Знание английского языка не ниже уровня Intermediate

Похоже, эту заявку мы уже закрыли.

Успей побороться за другие — заявки из более чем 20 профессиональных сфер ждут тебя тут.

Дата публикации
7 октября 2019 г.
Приглашенных исполнителей
0 из 5
Оплата рекрутеру
50% за выход + 50% по окончании гарантийного периода
Просмотрено
41 раз
Тип исполнителя
Только для юридических лиц, ИП и самозанятых